הודעות לעיתונות 

הפרס הוא עלבון צורב למי שירושלים הוגנת, מתחשבת ושוחרת חיים יקרה לו


ביום העצמאות שיחול בעוד כשבועיים יוענק פרס ישראל למפעל חיים לדוד בארי ראש עמותת אלע"ד. אתמול נפתח ביוזמת "עיר עמים" קמפיין מחאה נגד הענקת הפרס לבארי.

מה הוא מפעל החיים של דוד בארי שעליו הוא מקבל פרס? מאז הגיעו בארי ואנשיו לסילוואן, הם השליכו משפחות מבתיהם, פגעו בבתים של תושבים והחיים במקום הפכו לחיים של פחד וסכסוך בלתי פוסקים. ילדים בסילוואן גדלים במציאות חסרת רחמים, רבים מהם נפגעו מפעולות המיליציות הפרטיות המלוות את המתנחלים, חוו התנכלויות אלימות, תקריות ירי, מעצרים ואובדן בית. כ-100 משפחות בסילוואן מצויות היום בסכנת פינוי מביתן, כ-200 משפחות בסכנת הריסת הבית, עשרות משפחות אבדו את בתיהן בשל פעולות סילוק יזומות שנקטו מתנחלי סילוואן בסיוע המדינה. בתים רבים אחרים ניזוקו בשל פעולות חפירה ארכיאולוגיות שיזמו אנשי אלע"ד. בארי אחראי למפעל של דורסנות המדרדר את כולנו למציאות של שנאה והסלמה שאין ממנה מוצא.

הפרס הוא עלבון צורב לכל מי שירושלים הוגנת, מתחשבת ושוחרת חיים יקרה לו.

ירושלים יכולה וצריכה להיות עיר של שלום ותקווה, זה המפעל שאנחנו דוגלים בו.

אנו גם קוראים לאזרחים שאכפת להם להצטרף אלינו בפנייה לנשיא המדינה ראובן רבלין במחאה על הענקת הפרס לדוד בארי ולמפעלו הדורסני.

עיר עמים המלך ג'ורג' 27 ירושלים


הענקת פרס ישראל לדוד בארי היא עוד סימן ל"רוח הזמן" הישראלית הנוכחית. סימן עגום ומסוכן.

המפעל האדיר של אלע"ד בסילוואן, תפקידו למחוק את פיזית ותודעתית את סילוואן הפלסטינית, את המורשת הלא יהודית של ירושלים, ואת האפשרות לפשרה טריטוריאלית באגן ההיסטורי.

מבחינה מקצועית אלע"ד ורשות העתיקות חופרות שם בעיקר עוד ועוד "נדלן ארכאולוגי -תיירותי". החפירות (שמתאפשרות בזכות חוק העתיקות) הן פלטפורמה להקמת מרכזי מסחר ומרכזי הסברה של הנרטיב הלאומי-דתי שאלע"ד מקדמת. כך למשל יבנה "מתחם קדם" ובתוכו מוזיאון התנ"ך, ויקבור במרתפיו את השרידים שהתגלו במקום.

כך הופך הרחוב הרומי ל"דרך עולי הרגל" ויוקם בו קומפלקס חנויות. ועוד.

אגב, גם בכירים ברשות העתיקות מגנים, בישיבות פנימיות, את חפירת המנהרות שם ואת הפיכתן למתחמי קניות תת קרקעיים ומסוכנים. ראו כתבה זו של ניר חסון שמתבססת על מידע שהשגנו מרשות העתיקות.

על השאלה למה דווקא דוד בארי זכה, ולא נציג אחר של מפעל ההתנחלויות? מנסה לענות המאמר הזה של יונתן מזרחי, מנכ"ל עמק שווה.

למעוניינים בעוד מידע, נשמח לתאם סיור במקום

מעין בן הגיא רכזת פעילות ציבורית בעמק שווה

050-2741298