הודעות לעיתונות 

אלפיים איש בצעדה בירושלים נגד הכיבוש ובעד השלום


כאלפיים מפגינים צעדו אמש (מוצ"ש, 1.4) בירושלים בצעדת מחאה נגד השליטה המתמשכת של ישראל בשטחים ובפרט בירושלים המזרחית, ובעד פתרון של שלום וצדק לשני העמים. הם צעדו מגן הסוס לכיוון שער יפו, על הקו הירוק, שם התקיימה אל מול חומות העיר העתיקה עצרת הקוראת לסיום הכיבוש ופתרון של שלום ותקווה, בהשתתפות חברי כנסת ואישי ציבור.

איתמר אבנרי, חבר הנהגת תנועת עומדים ביחד אשר הובילה את ההפגנה, אמר בעצרת: "הגענו לכאן היום – דווקא לירושלים – כדי להגיד: הגיע הזמן לשלום. הסיוט הזה חייב להסתיים! בימין מספרים לנו על "איחוד ירושלים", אבל אנחנו יודעים שזה שקר: זה לא איחוד – זה כיבוש. כשנשים לזה סוף, הכל יראה כאן אחרת. ביום הזה, אנחנו נחיה בשלום, וכל האזרחים יהיו שווים.״

ח״כ זהבה גלאון, יו״ר מרצ: "אי אפשר להמשיך ולנהל את הסכסוך עם הפלסטינים, על אש קטנה כי האש הזאת יושבת על חבית חומר נפץ. פיגוע הדקירה היום בעיר העתיקה חושף את ההזיה , שאפשר להחזיק עם שלם בלי זכויות וריבונות, ומבלי שהייאוש של האנשים האלה שאנחנו דורכים עליהם כל יום לא יהפוך לשנאה ואלימות מחרידים״.

ח"כ עאידה תומא-סולימאן (חד"ש/הרשימה המשותפת) אמרה: "כל הכוחות המאמינים בצורך לגאול את שני העמים מהכיבוש, חייבים לבוא ביחד בשנה החמישים, להוות כוח אמיתי לסיום השלטון הימני ההזוי, לעצור את הסיפוח הזוחל, וביסוס משטר אפרטהייד. ביחד, יהודים וערבים, ישראלים ופלסטינים, נוכל לגבור על הכיבוש.״

ח"כ דב חנין (חד"ש/הרשימת המשותפת): "היום אנחנו מראים: יש ירושלים של שלום. זוהי הפגנת כח גדולה של כל אנשי השלום בירושלים. אנחנו מבינים שרק המאבק ייצר תקווה. רק מאבק ייצר שינוי. זוהי התחלתו של מסע מחאה שאותו נמשיך בערים אחרות ובמקומות אחרים בחודשים הקרובים כדי להראות שלא ויתרנו על שלום ישראלי-פלסטיני, שהוא המפתח לעתידם של שני העמים בארץ הזאת."

יולי נובק, מנכ"ל שוברים שתיקה: "כל יום שעובר בו אנחנו לא משלבים את כל הכוחות העצומים שיש בחברה שלנו – מכל הצבעים, העדות והארגונים - הוא עוד יום בו המשטר הכובש והלאומני מתחזק באמונה ששום דבר לא יעצור אותו. שהם יכולים להמשיך באין מפריע את הפרויקט הלאומני – את הכיבוש – להרוס, לפצוע, לפגוע, להרוג."

אבי בוסקילה, מנכ"ל שלום עכשיו: ״ממשלת הימין המתנחלית והכיבוש רוצה שבישראל ישנאו, שהשנאה תתנחל בלבבות ותשלוט ברחובות, כדי שיהודים ישנאו ערבים, שמזרחיים יתעבו אשכנזים, שימנים יבוזו לשמאלנים, שאופקים תשנא את תל אביב. הם מפחדים כי הם יודעים שאנחנו ננצח, כולנו, יהודים ופלסטינים, ירושלמים ותל אביבים, מזרחים ואשכנזים, אתיופים ורוסים, גברים ונשים - כולנו ביחד ננצח.״

מוחמד אבו חומוס, ראש הוועדה העממית של עיסאוויה: ״אנחנו מבקשים מכל מי שמאמין בעם הפלסטיני לעמוד נגד הממשלה הגזענית הזו. צריך שהשמאל יתגייס ויעזור, יצא לרחובות, וידרוש שינוי.״

הארגונים השותפים להפגנה: עומדים ביחד, שלום עכשיו, מרצ, חד"ש, שוברים שתיקה, לוחמים לשלום, עיר עמים, זזים, גוש שלום, SISO, מחסום ווטש, מאבק סוציאליסטי, מחזקים.

לפרטים נוספים: הילה אלוני, דוברת "עומדים ביחד", 054-2457680

System Message: SEVERE/4 (<string>, line 21)

Missing matching underline for section title overline.

----------------------------------------------
ירושלים צועדת לשלום - הפגנה ארצית יהודית-ערבית

מוצ"ש 1.4.17 שעה 7.30 בערב – צועדים ברחובות ירושלים, מגן הסוס אל שער יפו

נגמרו הימים בהם ישבנו בבית, מתוסכלים מהמציאות, מבלי שנדע מה בכלל אפשר לעשות כדי לשנות אותה. 50 שנים של שליטה צבאית על עם שלם, שהגבירה את הגזענות וההסתה - כל זה לא יסתיים מעצמו, את זה כבר הבנו. בדיוק בגלל זה פעלנו בשבועות האחרונים לחיבור של עשרות תנועות, ארגונים ומפלגות למאבק חסר משותף וחסר תקדים לשלום. ובמוצ"ש ה-1.4 זה יתחיל בצעדת ענק, דווקא בירושלים.

לעמוד האירוע בפייסבוק صفحة الحدث في فيسبوك: https://goo.gl/cbk3Tr

למה דווקא בירושלים? כי הימין מתכנן לחגוג את השקר של ״איחוד ירושלים״, לספר לנו שככה - מדמם, אלים, עני והרוס - צריך להיראות העתיד שלנו, של כולנו. אבל כולנו גם יודעים את האמת: זה לא איחוד, זה כיבוש, ואין בזה שום גאווה או שמחה. ובמוצ״ש, ה-1.4 נצעד בירושלים כדי לחשוף את השקר הזה, נצעד לשלום.

הצטרפו אלינו. מכל הארץ تسجيل للسفرية من جميع أنحاء البلاد http://bit.ly/Jeru4Peace_Bus

נתחיל מהסוף: אנחנו יוצאים למסע של מאבק על החברה בישראל, על השלום ועל סיום הכיבוש. והמסע הזה עומד להתחיל בירושלים במוצ"ש , ה-1.4. נצעד דווקא בירושלים, שהימין מספר ש"חוברה לה יחדיו", שניר ברקת מנסה להפוך לעיר ליהודים בלבד ושבנצי גופשטיין מפיץ בה תורות שנאה וגזע. אבל זאת עיר שיכולה להיות עיר סובלנית, פתוחה, נקיה משנאה, עיר שיהיו בה שתי בירות לשתי מדינות עצמאיות.

הצעדה – שבסופה נקיים עצרת בדיוק על הקו הירוק - היא התחלה של מסע שיגיע לשיא באירוע המרכזי ביוני 2017, אז ימלאו בדיוק 50 שנים לכיבוש. 50 שנים בהם המדינה שולטת על עם שלם. 50 שנים של אלימות ושל פגיעה בחפים מפשע, של ארונות קבורה ושל בניית התנחלויות. 50 שנים של מחירים חברתיים איומים שמשלמת החברה בישראל. וזה בדיוק העניין, המאבק שלנו הוא גם למען העם הפלסטיני שחי תחת כיבוש ושליטה צבאית, והוא גם למען החברה הישראלית עצמה: כי עם ששולט על עם אחר, לעולם אינו יכול להיות חופשי. ושני העמים צריכים ויכולים להיות חופשיים ועצמאיים.

בדיוק בשביל זה התאחדנו. ישבנו בחודשים האחרונים, תנועות, מפלגות, ארגונים, קבוצות מחאה ועמותות, והחלטנו לעשות מעשה: לאחד כוחות ולצאת לסדרה של פעולות שיעירו את החברה בישראל ולהוכיח שכשאנחנו יוצאות ויוצאים לרחובות - במרכז ובפריפריה, יהודים וערבים, דתיים וחילונים - אנחנו הרוב. בחודשים הקרובים נקיים הפגנות וצעדות, פעולות הסברה, תקשורת ועבודה ברשת ובשטח. אנחנו לא מתכוונים לוותר, והולכים להביא את המאבק הזה היישר אל לב החברה בישראל.

כבר 50 שנים שהימין מנסה לגנוב מכולנו את העתיד. אנחנו אומרים שזה פשוט לא חייב להיות ככה ושיש אלטרנטיבה - שלום בין שני עמים שמוכנים ללכת לפשרה היסטורית שבמסגרתה שניהם יחיו בביטחון, בצדק ובעצמאות. אז הצטרפו אלינו במוצ"ש ה-1.4 בירושלים. בואו מירושלים ובואו מכל הארץ. בואו נראה להם למי באמת שייכת העיר הזאת, בואו נראה להם שהרוב בישראל דורש שלום.

עיר עמים / מרצ / שוברים שתיקה / עומדים ביחד / שלום עכשיו / חד"ש / זזים – קהילה פועלת / גוש שלום / מאבק סוציאליסטי / לוחמים לשלום / מחזקים / שתיל / מחסום ווטש / סיסו – הצילו את ישראל, סיימו את הכיבוש

https://www.facebook.com/events/268405953571732/ https://www.facebook.com/standingtogether1/photos/a.914818761926311.1073741828.914741188600735/1407248179350031/?type=3&theater