הודעות לעיתונות 

הסרבניות חוזרות לכלא הצבאי - בפעם השישית


משלחת שלום יהודית-ערבית ליוות את בסרבניות המצפון לוחמות השלום עד לשערי הבקו"ם. בפנים, הסרבניות תמר אלון ותמר זאבי התייצבו והכריזו על סירובן בפעם השישית. עד כה השתיים ריצו כ-100 ימי כליאה. עתליה בן אבא התייצבה איתן והכריזה על סירובה בפעם השנייה. היא ריצתה עד כה 21 ימי כליאה. תומכים יהודים ופלסטינים התייצבו מול לשכת הגיוס, וקראו לשחרור סרבניות המצפון ולסיום הכיבוש והמלחמה.

פעיל השלום ואביה של הסרבנית תמר אלון, חן אלון, אמר: "יהודים ופלסטינים יחדיו עומדים לצד בתי וחברותיה למאבק, וקוראים לשחררן. לצערי, פלסטינים רבים לא יכלו להגיע ולתמוך בנו היום, בגלל אותה מדיניות כיבוש ששוללת מהם את חופש התנועה. אני גאה בתמר בתי על מאבקה למען זכויותיהם של הפלסטינים, ועל פעילותה לעתיד טוב יותר לכולנו. הפלסטינים התומכים באסירות המצפון רואים בסרבנות שלהן מימוש של הסולידריות ושל התנגדות לא אלימה ואי ציות למדיניות אלימה".

הסרבנית תמר אלון הצהירה היום בפעם השישית על סירובה, לאחר שכבר ריצתה 101 ימי כליאה במשך חמש תקופות שונות, יחד עם תמר זאבי שריצתה 98 ימי כליאה. עתליה בן אבא הצהירה היום בפעם השנייה על סירובה, לאחר שריצתה 21 ימי כליאה. שלושת הסרבניות צפויות להיכלא על סירובן פעם נוספת, ולהמשיך להיקרא לחזור ולהתייצב בלשכת הגיוס, שם הן מתכוונות לדבוק בסירובן. ככל הנראה, הן ימשיכו להיכלא על סירובן לתקופות כליאה נוספות.

  • מצורפות תמונות מהכניסה לבקו"ם. קרדיט: עידו רמון וחן אלון.

ההפגנה אורגנה ע"י רשת מסרבות - רשת סרבנות פוליטית המחברת את כל מכתבי, יוזמות וקבוצות הסירוב מהשנים האחרונות לפעולה משותפת. הרשת תומכת בסרבני וסרבניות מצפון הבוחרים שלא להתגייס לצבא הכיבוש, תוך מודעות להיררכיה המגדרית שמתבטאת בצבא ובחברה הישראלית ככלל.

לפרטים נוספים: גיא מאירס, guymeyers8@gmail.com, 0545981081