הודעות לעיתונות 

"נתניהו הביתה!" - המחאה נמשכת ומתעצמת


משמרת מחאה "נתניהו התפטר!" תל-אביב צומת קרית הממשלה-עזריאלי. מחר יום ב' 6.3 בקריית הממשלה בת"א 9.30-12.00 לא לדאוג, יהיה מקום לכולם.

איש קשר: ישי פולצ'ק 052-6609828 Polatchek@bezqint.net

מיכל האמוניה כמשל.

System Message: WARNING/2 (<string>, line 7)

Title underline too short.

מיכל האמוניה כמשל.
+++++++++++++++++

המפגינים המוחים "נתניהו התפטר" פוגשים בציבור הטוען בתוקף שאין כל סיכוי שהמחאה תגרום לשינוי. גם אחרי שמציגים בפניהם תקדימים כמו, מחאתו של מוטי אשכנזי אחרי מלחמת יום הכיפורים, גם המחאה בנושא גלעד שליט ועוד, לא מצליחים לטעת בציבור הספקן את המסקנה המתבקשת שרק ציבור נחוש, מתמיד, המאמין בדרכו, יביא לשינוי.

והנה דוגמא אקטואלית, מימים אלה. אחרי 20 שנות מאבק עיקש וצודק, הוצא צו של בית משפט לסגירת המיכל האימתני. האם דרישתנו "נתניהו התפטר" פחות חשובה? פחות מסוכנת ממיכל האמוניה???

System Message: ERROR/3 (<string>, line 12)

Unexpected indentation.
נמשיך לדרוש את התפטרותו של נתניהו נמשיך לדרוש ועדת חקירה שתציג מסקנותיה בפני הציבור. הצטרפו למחאה בימי שני בקריית הממשלה בתל אביב.

סיכום מחאת שישי בצהריים, עם שלטים חדשים

ראשית, בשורה מעודדת: קבוצת המחאה הספונטנית של הפגנות שישי בצהריים מנתה היום 16 צמתים ברחבי הארץ: ירושלים, צומת עזריאלי תל אביב, רמת אביב, צומת גלילות, יבנה, הוד השרון, ראש פינה, צומת מעונה-מעלות תרשיחא, מושב חגור, כפר סבא, מודיעין-רעות, כפר תבור, צומת ביל"ו, כפר ורדים, בני עטרות, וגם צומת מעון בעוטף עזה. הצטרפה אליי Ruth, וחברי Guy שהצטרף אליי בשבוע שעבר,פתח מחאה נוספת בצומת עזריאלי הקרוב אליו. תודה לחבריםIshay על ההשראה והעזרה התמידית, ול-Sagi שעיצב את השלטים כל כך יפה.

גם השבוע נתקלנו במאות תגובות חיוביות ומעודדות, לצד תגובות מיואשות, ומעט תגובות של אי-הסכמה שהתבטאו בעיקר בהנפות אצבע. כשאין מה להגיד, שולפים אצבע.
גם אופיר אקוניס שר המדע והחלל (יליד רמת אביב ג' למי שלא ידע וחושב שליכוד זה פריפריה, מזרחיים ועניים) חלף במכוניתו בחלון פתוח וחייך אליי. בירכתי אותו לשלום. כי שלום זה הדבר שהכי מפחדים ממנו בממשלה, לא?

System Message: INFO/1 (<string>, line 26)

Possible title underline, too short for the title. Treating it as ordinary text because it's so short.

"למה שנתניהו יילך הביתה?" שאלה אישה מבוגרת. "כי הוא חשוד בשחיתות עצומה שפגעה בבטחון המדינה" עניתי לה .

System Message: ERROR/3 (<string>, line 27)

Unexpected indentation.
"מי מממן אותך?" החליפה נושא. השבתי לה "אף אחד, אנחנו אזרחים עצמאיים שאכפת להם מהמדינה."

System Message: WARNING/2 (<string>, line 28)

Block quote ends without a blank line; unexpected unindent.
"בטח. ומי שילם על השלטים?" המשיכה. "אני" עניתי שוב.
"כן, כן, בטח" היא ענתה. "רוצה לראות את החשבונית על ההדפסה? בדיוק עכשיו הדפסתי" עניתי. "אני הייתי אזרחית עובדת צה"ל, אני יודעת איך זה עובד" אמרה לי.

System Message: WARNING/2 (<string>, line 31)

Definition list ends without a blank line; unexpected unindent.

"עכשיו אני מבין" אמרתי לה. "התרגלת כל חייך לשחיתות, עד שאת חושבת שאין שום אפשרות אחרת. אז הנה, אנשים לא מושחתים ודרך אחרת, נעים מאד."

חוסר המעש וחוסר האמון בכוחה של הדמוקרטיה הם כניעה למושחתים, הם חלק מהבעיה. אם כל מי ששלטון החוק והדמוקרטיה חשובים לו ייצא לצומת הקרוב לביתו בשישי בצהריים במקום לצקצק בייאוש בבית קפה או מול הטלוויזיה, המדינה תרעד.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1397988013580026&set=a.612331742145661.1073741874.100001065232767&type=3&theater

עוד ערב מחאה של קרוב ל100 איש ואישה מסורים הקוראים מידי מוצ״ש למנדלבליט להעמיק ולזרז את חקירות ראש הממשלה - הסתיים. גם הפעם ״נכלאנו״ בלאת ברירה ובאיומי מעצרים ע״י משטרת פ״ת בכיכר גורן ליד קפה רולדין - יותר מ 500 מטר הרחק מביתו של היוהמ״ש. המשטרה מתעקשת בקביעות שלא לאפשר לנו להתקרב כלל לביתו, גם לא למרחק של יותר מ 350 מטר וגם לא בתהלוכה שקטה לחלוטין. לשאלתי לגבי המקור ההנחיה ממנה שואבת המשטרה את פרשנותה ובחירת צעדיה, ענה לי עורך הדין המייצג אותנו כך : הנחייה משנת 1983 של היועץ המשפטי לממשלה דאז, פרופסור יצחק זמיר שכיהן לאחר מכן כשופט בבית המשפט העליון. ההנחייה עודכנה בשנת 2003 בידי היועץ המשפטי לממשלה שכיום הנו המשנה לנשיאת בית המשפט העליון, השופט אליקים רובינשטיין. האגודה לזכויות האזרח גורסת שההנחייה המעודכנת משנת 2003 אינה ליברלית דיה. אבל בכל מקרה, הן הנחיות היועץ המשפטי לממשלה והן פקודות המשטרה (והן הפרשנות המרחיבה יותר שמעניקה להן האגודה לזכויות האזרח) מושתתות על פסיקת בית המשפט העליון שביקשה לאזן במגוון מקרים בין חופש ההפגנה והביטוי לבין זכויות יסוד מתנגשות (כדוגמת פרטיות) או בין חופש הביטוי וההפגנה לבין אינטרסים ציבוריים מתנגשים (שמירת הסדר הציבורי). המטוטלת בפסיקה נוטה באופן מובהק לטובת חופש הביטוי וההפגנה. אחרי שראיתי היום את המרחק מהכיכר לבית מנדלבליט, אני מעריך בזהירות שסיכויי העתירה לא רעים. מה שכן, ככל שמדובר בבית פרטי ולא במשרד רשמי (כמו משרד המשפטים או משרד ראש הממשלה) הנטייה היא להרחיב יותר את ההגנה על הפרטיות ולצמצם מעט את ההגנה על חופש ההפגנה. ועדיין: חירות הביטוי וההפגנה הן חירויות יסוד. זכויות יסוד חוקתיות. ככה הן הוגדרו בפסיקה ענפה של בית המשפט העליון. תשובתי לו היתה כדלקמן : תודה. בימים אפלים אלה שתפקיד שומרי הסף הממונים הנו קריטי מתמיד, ואופן ביצוע תפקידם למען הציבור מוטל בספק ע״י חלקים נרחבים בו, הזכות, שלא לאמר החובה המוטלת על בית המשפט לשמור על חרות הביטוי וההפגנה בצורה קפדנית - הינו צו השעה. זו דעתי. כל פסיקה שאינה מטיבה, מגבה ומחזקת חירויות יסוד אלה, הינה מסוכנת מתמיד. נשמור על אופטימיות זהירה. בקשותינו והצעותינו מינימאליות ביותר ואילו פרשנות המשטרה עד כה הינה קיצונית ושאינה מנסה אפילו להתמודד עם סוגיית האיזון הסביר. לראייה כמות הנעצרים, המרחק הלא סביר מביתו של היוהמ״ש שהוכתב לנו וכד׳. שוב תודה ממתינים בדריכות למועד הדיון בעתירה שהגשנו בנושא ע״י הרכב של שלשה שופטי בג״צ .

דבריו של פרופסור אבשלום כורש אליצור בהפגנה מול בית היועץ המשפטי מנדלבליט https://www.facebook.com/groups/749781271811809/