הודעות לעיתונות 

מאה משתתפים בהפגנת תמיכה בשלושת סרבניות המצפון


עו"ד נועה לוי הגישה ביום חמישי בקשה לאל"מ רן שני (מפקד מיטב) לאפשר לסרבניות תמר זאבי ותמר אלון להופיע בפני ועדת מצפון. הבוקר (שבת) נערכה הפגנת תמיכה בסרבניות המצפון הכלואות, עתליה בן אבא, תמר זאבי ותמר אלון מול כלא 6, זאת לאחר שבשלישי האחרון נשפטו למעל 20 ימי מחבוש כל אחת. תמר זאבי סיפרה לאחר משפטה כי השופט דחק בה להגיש בקשה לוועדת המצפון שמתכנסת עוד שבועיים. עו"ד נועה לוי, המייצגת את הסרבניות, הגישה בחמישי האחרון (9.2) בקשה להפנייתן של זאבי ואלון לוועדת מצפון.

ביום שני האחרון (6.2) התייצבו הסרבניות בבקו"ם והצהירו על סירובן, ונשפטו בשלישי לשלוש תקופות שונות. עתליה בן אבא הצהירה בפעם הראשונה על סירובה ונשפטה ל- 20 ימי מחבוש. תמר זאבי ותמר אלון נשפטו בפעם החמישית לכלא הצבאי, לאחר שכבר ריצו 74 ימי כליאה במצטבר כל אחת. תמר אלון נשפטה ל- 26 ימי מחבוש, שעד סופם תרצה מאה ואחד ימי כליאה. תמר זאבי נפשטה ל- 23 ימי מחבוש, שעד סופם תרצה תשעים ושמונה ימי כליאה.

תמר אלון כתבה בבקשתה לקביעת וועדת מצפון עבורה: "ערך החיים הוא הערך העליון, אני מאמינה כי על כל אדם לשים את ערך החיים לפני הערכים האחרים, ולעשות הכל בכדי לשמור עליו. כשנאלצתי לבחור בין ערך הציות לחוק לבין ערך החיים, הבחירה המוסרית יותר עבורי היא זו שקבעה את צעדי בהמשך. מערכת הכיבוש הישראלית בשטחים אינה מעמידה את ערך החיים של הפלסטינים במקום הראשון. דיכוי העם הפלסטיני הוא שלילה ברורה של ערך החיים. הצבא הוא הזרוע המבצעת של מדיניות הכיבוש, במסגרתה הוא מבצע פעולות בלתי חוקיות בעליל, אשר המצפון שלי לא מאפשר לי לקחת בהן חלק. כשאני אומרת פעולות בלתי חוקיות בעליל, כוונתי היא למדיניות שעל כולה מתנוסס דגל שחור"

תמר זאבי כתבה בבקשתה לקביעת וועדת מצפון עבורה: "גדלתי בירושלים בשנים לא פשוטות של האינתיפאדה השנייה. חלק מזכרונותיי המוקדמים הם ימים רבים בהם אמי, בתור עובדת סוציאלית בבית החולים הדסה עין כרם, היתה מטפלת בנפגעי טרור ומשפחותיהם. רוב הנפגעים נפצעו בפיגועי התאבדות באוטובוסים, ואני זוכרת מקרה אחד בו אבי שמע קול פיצוץ, אשר בעקבותיו אמי מיהרה לבית החולים, והיתה הראשונה לחזות בזוועות שהתאספו לחדר המיון, בין אם אלה הפצועים ובין אם אלה המשפחות האבודות שהצטרפו למעגל השכול לפני שבריר שניה - סיפורים שעדיין זכורים לי בכאב. אני זוכרת תחנות אוטובוסים ברחבי העיר נמלאות פתאום בזרי פרחים ותמונות רבות מידי של אנשים שאינם עוד. אני זוכרת אנדרטאות קמות, וטקסי זכרון שכונתיים. גם במשפחתי הקרובה השכול הורגש היטב, בשל בן דודו של אבי שנהרג במלחמת יום כיפור. בני משפחה רבים נקראו על שמו לאחר מותו, והטראומה המשפחתית הזו הובילה רבים אחרים להתגייס לשרות קרבי ולרצות להיות חלק ממעגל האלימות, שהוא לתפיסתי עיקר הבעיה.

רצף החוויות הללו גרם לי להפנים את שייכותי למעגל הכאב והצער שנוצר במציאות האלימה השוררת בארץ זו. קהילות אשר חבריהן נופלים קרבן לפשעי שנאה לא יכולות לצמוח כקהילות בריאות ומתפקדות. הכאב, אשר לעתים קרובות מידי מתורגם לצורך בנקמה ושנאה, מחלחל לעתיד בעודו הורס ומחריב את השלום הנפשי, הפיזי והקיומי של בני דורות ההמשך. עבורי, השירות בצבא הוא לקיחת חלק פעיל ביצירת המציאות הזו. הצבא יוצר בפעולותיו למול שכנינו עוד כאב, מגדיל עוד את הרצון לנקמה, שבתורו פוגע בנו. אינני רוצה להיות חלק מהמעגל הזה. מצפוני מחייב אותי להרים את הראש מתוך המים האדומים הללו, ולקחת אחריות על איכות חייהם של הקהילה שלי, בני עירי וארצי, ולסרב לשרת בצבא אשר מחדש ותורם למעגל זה."

ההפגנה אורגנה ע"י רשת מסרבות - רשת סרבנות פוליטית המחברת את כל מכתבי, יוזמות וקבוצות הסירוב מהשנים האחרונות לפעולה משותפת. הרשת תומכת בסרבני וסרבניות מצפון הבוחרים שלא להתגייס לצבא הכיבוש, תוך מודעות להיררכיה המגדרית שמתבטאת בצבא ובחברה הישראלית ככלל.

לפרטים נוספים: גיא מאירס, guymeyers8@gmail.com, 0545981081

System Message: SEVERE/4 (<string>, line 15)

Missing matching underline for section title overline.

---------------------
הודעה קודמת

עד מתי?

תמר אלון נדונה ל-26 ימי מחבוש, תמר זאבי נדונה ל-23 ימי מחבוש במשפטן החמישי; עתליה בן אבא נידונה ל-20 ימי מחבוש במשפטה הראשון. הראשונות כלואות כבר כ-100 ימים בגין סירובן להתגייס ולקחת חלק בדיכוי העם הפלסטיני.

צה"ל החליט להפריד את הסרבניות ושלח אותן לבתי כלא שונים. תמר זאבי ועתליה בן אבא כלואות בכלא 6 ותמר אלון כלואה בדד בכלא 4. לכן, אנו מזמינים אותך למשמרת כלא 6. אנו מוחים ומוחות על מעצרן ועל הניסיון לחייב אותן לקחת חלק בדיכוי המנוגד לערכיהן. אנו גם מפגינים ומפגינות נגד המשך הכיבוש והדיכוי הברוטלי של העם הפלסטיני. תמר, תמר ועתליה מסרבות ואנו תומכים ותומכות בהן ובסירובן.

משמרת הכלא תתקיים ביום שבת הקרוב, ה-11.2.2017, בשעה 12:30, על ההר שמעל כלא 6.

הסעות למשמרות: 10:00 בנייני האומה בירושלים, 11:00 צומת נמיר ארלוזורוב (ליד רכבת מרכז) בתל אביב. נפגשים ב-12:30 במגרש החניה ליד ההר שליד כלא 6.

במידה וירד גשם, נא להצטייד במטריות צבעוניות.

לפרטים נוספים: גיא מאירס, guymeyers8@gmail.com, 0545981081
נשמח לראותך! תנועת יש גבול

System Message: SEVERE/4 (<string>, line 39)

Missing matching underline for section title overline.

-----------------
הודעות קודמות

סרבנית המצפון עתליה בן אבא נשפטה היום (7.2) ל- 20 ימי מחבוש, לאחר שאתמול התייצבה בלשכת הגיוס תל השומר והצהירה על סירובה להתגייס, וחיכתה למשפטה במעצר בקו"ם במשך הלילה. עתליה התייצבה יחד עם הסרבניות תמר זאבי ותמר אלון שנשפטו היום (7.2) בפעם החמישית לכלא הצבאי, לאחר שכבר ריצו 74 ימי כליאה במצטבר כל אחת. תמר אלון נשפטה ל- 26 ימי מחבוש, שעד סופם תרצה מאה ואחד ימי כליאה. תמר זאבי נפשטה ל- 23 ימי מחבוש, שעד סופם תרצה תשעים ושמונה ימי כליאה.

תמר זאבי סיפרה לאחר משפטה כי השופט דחק בה להגיד בקשה לוועדת המצפון שמתכנסת עוד שבועיים. עתליה בן אבא סיפרה כי השופט שלה ניסה לשכנע אותה להתגייס בעזרת דיבורים על הצבא ככור היתוך וכצבא העם.

כמאה משתתפים הגיעו אתמול להפגנת תמיכה בשלוש סרבניות המצפון מול הבקו"ם. בעת כניסתן של הסרבניות למתקן הצבאי, חברים, בני משפחה, ותומכים, קראו לשחרורן ולסיום הכיבוש.

אביה של תמר אלון, חן אלון, אמר בהפגנה: "תמר, תמר ועתליה תופסות את הכיבוש במערומיו. לצבא יש אינטרס להסתיר את הכיבוש. לכן הם ינסו למוסס ולהסתיר ולהציע כל מיני 'דילים' וכל מיני מקצועות (צבאיים) שלכאורה לא נוגעים לכיבוש. הן לא מדברות על תפקידים ספציפיים. הן אומרות, אנחנו לא מוכנות להיות חיילות בצבא הכיבוש. הן כן מוכנות ורוצות לעשות כל שירות לאומי, בהדרכה, הן אגב עשו את זה בתנועת 'הצופים'. הם בחורות מאוד מעורבות חברתית שרוצות לתרום".

עתליה בן אבא אמרה עם כניסתה לבקו״ם: "אני לא חושבת שהיה בן אדם שנמצא פעם ראשונה במצב הזה, ולא היה בלחץ. זה כמו לקפוץ למים העמוקים. אבל אני אלחם בכרישים. אני אעשה איתם הסכמי שלום."

תמר זאבי אמרה בהפגנה: "אנשים אומרים לנו לשנות מבפנים. אבל זו מערכת, וכמות הדברים שאפשר לשנות מפנים היא זעירה. הבעיה היא לא שחיילים 'לא נחמדים' במחסום, אלא שהם בכלל צריכים להקים מחסום."

תמר אלון אמרה בהפגנה: "אני מתנגדת לכל מה שהצבא עושה. אין כזה דבר לשרת בלי לתרום לכיבוש. בסוף, הכח הגדול ומירב המאמצים הולכים על השטחים ועל הנצחת הכיבוש. בסופו של דבר חשוב לבוא ולהגיד 'לא'"

ההפגנה אורגנה ע"י רשת מסרבות - רשת סרבנות פוליטית המחברת את כל מכתבי, יוזמות וקבוצות הסירוב מהשנים האחרונות לפעולה משותפת. הרשת תומכת בסרבני וסרבניות מצפון הבוחרים שלא להתגייס לצבא הכיבוש, תוך מודעות להיררכיה המגדרית שמתבטאת בצבא ובחברה הישראלית ככלל.

לפרטים נוספים: גיא מאירס, guymeyers8@gmail.com, 0545981081

System Message: SEVERE/4 (<string>, line 60)

Missing matching underline for section title overline.

-------------------------------------------------------------------
הודעה קודמת באותו נושא
תופעת הסרבנות ממשיכה:סרבנית מצפון שלישית צפויה להיכלא ביום שני, תצטרף לשתי סרבניות המצפון העומדות בפני תקופת כליאה חמישית על סירובן להתגייס לצבא כיבוש. הפגנת תמיכה בסרבניות תתקיים מול לשכת הגיוס תל השומר ביום שני, 6.2 בשעה 10:00 בבוקר.

הרשמו להסעות, פרטים והרשמה בטופס > https://goo.gl/forms/IuJKVq7jMbSCsOru1

עתליה בן-אבא, בת 19 מירושלים, היא סרבנית המצפון השלישית שתתייצב בלשכת הגיוס ביום ב' (6.2) ותצהיר על סירובה להתגייס לצבא. בכך היא צפויה להצטרף לסרבניות תמר אלון ותמר זאבי שיתייצבו בבקו"ם וידבקו בפעם החמישית בסירובן להתגייס. זו עתידה להיות תקופת הכליאה הראשונה של בן-אבא והחמישית של זאבי ושל אלון, אשר ריצו עד כה 74 ימי כליאה.

שלושת הסרבניות יודיעו כי לא יתגייסו משום שאינן מוכנות להשתתף בדיכוי העם הפלסטיני, ושהן מעוניינות לשרת בשירות אזרחי חלופי. בהפגנת התמיכה בהן ישתתפו אישי ציבור, בני משפחה ותומכים. חברי הכנסת איימן עודה, דב חנין ועאידה תומא-סולימאן מהרשימה המשותפת ביקרו לאחרונה את תמר זאבי ותמר אלון בכלא הצבאי. בתום הביקור אמר ח"כ עודה: "הן מסרבות לשמש כדלק להמשך כיבוש העם הפלסטיני, והן עושות את המצווה הזאת עם מצפון נקי למרות כל הלחץ החברתי"

עתליה בן אבא, בת 19 מירושלים, סיימה לאחרונה שנת שירות בשומר הצעיר בה הייתה חברה מכיתה ה'. היא כותבת על סירובה: "חשובים לי האנשים שחיים פה וחשובה לי החברה והיכולת שלי להשפיע ולקדם אותה, לכן עשיתי שנת שירות, לכן אני מוכנה לשלם מחיר ולשבת בכלא ולכן אעשה שירות לאומי - מתוך תחושת שליחות וחובה. גדלתי בשכונת מוסררה בירושלים, השכונה נמצאת על הגבול בין ירושלים המערבית והמזרחית. לגדול שם אפשר לי לראות את שני הצדדים ובעיקר יצר אצלי את ההבנה החשובה שכולנו פשוט בני אדם. היות וגדלתי בירושלים הפחד הוא לא זר לי, חוויתי מה זה אומר לא לנסוע באוטובוס כי יש אזהרה, מה זה לשמוע יריות ולקרוא כמה שעות אחר כך על הפיגוע שהיה מעבר לכביש. לכן אני יודעת באופן כל כך עמוק שאסור לתת למצב הזה להמשיך."

  • מצורפת תמונה של עתליה בן אבא. קרדיט: יונה בנשטיין

ההפגנה מאורגנת ע"י רשת מסרבות - רשת סרבנות פוליטית המחברת את כל מכתבי, יוזמות וקבוצות הסירוב מהשנים האחרונות לפעולה משותפת. הרשת תומכת בסרבני וסרבניות מצפון הבוחרים שלא להתגייס לצבא הכיבוש, תוך מודעות להיררכיה המגדרית שמתבטאת בצבא ובחברה הישראלית ככלל.

לפרטים נוספים: גיא מאירס, guymeyers8@gmail.com, 0545981081 יסמין יבלונקו

ארוע בפייסבוק https://www.facebook.com/events/453784641412072/

אנא, הפיצו את ההזמנה לאירוע.
https://tv.social.org.il/social/2017/02/02/atalia-ben-aba

https://mekomit.co.il/%D7%A2%D7%AA%D7%9C%D7%99%D7%94-%D7%91%D7%9F-%D7%90%D7%91%D7%90/