הודעות לעיתונות 

הם הורסים - אנחנו בונים עתיד משותף


במוצ"ש ה-4.2 בשעה 19:30 - צעדה משותפת ליהודים וערבים בתל-אביב, מכיכר מגן דוד (קינג ג'ורג' פינת אלנבי) ועצרת ברחוב דיזנגוף (ליד כיכר דיזנגוף).

זה הרגע להיות ביחד! בלי לתת להם להפריד בינינו, בלי לתת לגזענות, לאפליה ולהסתה שלהם לנצח. פשוט כי זה לא חייב להיות ככה, והבית הזה - שאף אחד לא הולך לעזוב - יכול וצריך להיות הבית המשותף של כולנו.

כי אין יום שעובר בלי הסתה, ואין יום שעובר כאן בלי אפליה. ובכל פעם ששר מתבטא בגזענות, בכל פעם שהם הורסים בתים ובכל פעם שהם מנסים לרמוס את כבודם של האזרחים הערבים - במקום שהם יתביישו ופשוט יתפטרו, הם מנסים לצייר את החברה הערבית כאויב. ואת זה, לא נמשיך לתת להם לעשות.

לפני חודשיים, עוד בזמן שהאש בערה ואיימה על חיי אזרחים, ראש ושרי הממשלה מיהרו להאשים בכך הציבור את הערבי כולו. "מחבלי אש" ו"אינתיפאדת הצתות" הם קראו לזה. לפני שבועיים, בשם "האכיפה השוויונית", שלחה הממשלה את "כוחותינו" כדי להרוס 11 בתים בקלנסווה, וזאת אחרי שנים של חנק היישובים הערבים, אפס ישובים חדשים שהוקמו ואפס תכניות מתאר שאושרו. ולא, להם לא הציעו מיליון שקלים ובית חדש כפיצוי.

ולפני שבוע, במהלך ניסיון להרוס את הכפר הבדואי אום אל חיראן בנגב - כדי להקים על חורבותיו ישוב יהודי - החליטו במשטרה ובממשלה להכריז על אזרח ערבי כ"מחבל של דאעש", מבלי להתייחס לעובדה שמדובר בשקר מוחלט. ואת "הערבים נוהרים לקלפיות"? את זה אין אפילו צורך להזכיר.

האירועים הטראגיים באום אל חיראן, שהסתיימו במותם העצוב של יעקוב מוסא אלקיעאן והשוטר ארז עמדי לוי, חייבים להפוך לנקודה שבה נפסיק לתת לאירועים האלה להתקיים כשאנחנו יושבים, מתוסכלים ומפוחדים, בבית. האירועים האלה חייבים להפוך לרגע שבו נקום ונעצור, ביחד יהודים וערבים, את מסע ההשתלחות של הממשלה נגד החברה בישראל. הרגע שנעמוד בו ביחד, ערבים ויהודים, בקריאה ברורה וחדה: כל האזרחים שווים – גם יהודים וגם ערבים, והבית הזה - הוא של כולנו.

במוצאי שבת, 4.2, בשעה 19:30 נצעד ונפגין בעצרת ענק למען האפשרות שכל מי שחי כאן יחיה בשוויון, בכבוד ובתחושה שהבית הזה, הוא גם הבית שלו ושלה.

צעדה בתל-אביב מכיכר מגן דוד (קינג ג'ורג' פינת אלנבי) ועצרת ברחוב דיזנגוף (ליד כיכר דיזנגוף).

https://www.facebook.com/events/919890224814347/

ארגונים שותפים: סיכוי, יוזמות קרן אברהם, עומדים ביחד, זזים, מועצת הכפרים הבלתי מוכרים בנגב, מרצ, מק"י, חד"ש, גבעת חביבה, גוש שלום, המטה למאבק בגזענות, שכנים של שלום, קהילות יד ביד, אג'יק, שתיל, מאבק סוציאליסטי, מחזקים, פורום המשולש הדרומי והשרון לשיוויון אזרחי ולמאבק בגזענות, רבנים לזכויות אדם.