הודעות לעיתונות 

עדכון - משמרות כלא נדחות בשבועיים בגלל מזג האויר הסוער


עדכון - משמרות כלא נדחות בשבועיים בגלל מזג האויר הסוער

עד מתי? תמר אלון ותמר זאבי נכלאו בפעם הרביעית וכלואות כבר 74 ימים בגין סירובן להתגייס ולקחת חלק בדיכוי העם הפלסטיני.צה"ל החליט להפריד את הסרבניות ושלח אותן לבתי כלא שונים. לכן, אנו נקיים שתי משמרות כלא מקבילות.

אנו מוחים ומוחות על מעצרן ועל הניסיון לחייב אותן לקחת חלק בדיכוי המנוגד לערכיהן. אנו גם מפגינים ומפגינות נגד המשך הכיבוש והדיכוי הברוטלי של העם הפלסטיני. תמר ותמר מסרבות ואנו תומכים ותומכות בהן ובסירובן.

משמרות הכלא תתקיימנה ביום שבת, ה-28.1.2017, בשעה 12:30, במקביל בשדה שליד כלא 4 ועל ההר שמעל כלא 6.

הסעות למשמרות: 10:00 בנייני האומה בירושלים, 11:00 צומת נמיר ארלוזורוב (ליד רכבת מרכז) בתל אביב 12:30 מגרש החניה של שער ראשון במחנה צריפין או במגרש החניה שליד כלא 6.

הודעה לעיתונות 26.1.17

שלושה ביקורי ח״כים אצל סרבניות המצפון בשבוע החולף. יו״ר הרשימה המשותפת, ח״כ איימן עודה: "הן מסרבות לשמש כדלק להמשך כיבוש העם הפלסטיני, והן עושות את המצווה הזאת עם מצפון נקי למרות כל הלחץ החברתי"

בשבת הקרובה - הפגנות מול כלא 4 ו- 6 בדרישה לשחרורן

חברי הכנסת איימן עודה, דב חנין ועאידה תומא-סולימאן מהרשימה המשותפת ביקרו בשבוע החולף את סרבניות המצפון תמר זאבי ותמר אלון, המרצות בימים אלה את תקופת מאסרן הרביעית על סירובן להתגייס לצבא.

עודה ביקר הבוקר (חמישי) את הסרבנית תמר זאבי, הכלואה בכלא 6. בתום הביקור אמר: "בין הים של חיפה להר הכרמל הם שמו כלא צבאי ששמו כלא 6, ובו עצורה כעת סרבנית מצפון ושמה תמר זאבי. ביקרתי אותה היום כדי לעודד אותה, ישבנו ושוחחנו בתא המעצר. הנערה הצעירה הזאת בת 19 אמרה לי עם חיוך שברירי שהיא מסרבת לשמש כדלק להמשך כיבוש העם הפלסטיני, ושהיא עושה את המצווה הזאת עם מצפון נקי למרות כל הלחץ החברתי. כל הכבוד לתמריות מאיתנו תקבלו את כל התמיכה!"

במקביל אליו ביקרה הבוקר ח"כ עאידה תומא-סלימאן את סרבנית המצפון תמר אלון בכלא 4. לאחר הביקור אמרה: "היום שתי הסרבניות תמר אלון ותמר זאבי מרצות את יומן ה- 62 בכלא הצבאי בגין סירובן להתגייס. במקביל, פושעי המלחמה והשנאה יושבים במשרדיהם הממוזגים בממשלה. שתי הסרבניות הן נקודת אור באוירת החושך השורר מסביבנו, אוירה במלאה בשנאה ופחד. אני בטוחה שבסוף המערכה הן ינצחו את סוהריהן, ופושעי המלחמה יועמדו לדין!"

בחמישי שעבר ביקר ח״כ דב חנין גם הוא את תמר אלון בכלא 4, ואמר: "פגשתי צעירה מרשימה וערכית שאינה רוצה ואיננה מסוגלת להתכחש לצו מצפונה. יותר מחמישים ימי כלא לא שינו את עמדתה ואין שום טעם בהמשך כליאתה. אני קורא לצבא לשחרר את סרבניות המצפון לאלתר ולהכיר בזכות לסירוב מצפוני. לא הסירוב המצפוני של המיעוט הוא המאיים על החברה אלא דווקא הנכונות לצייתנות בלתי-מצפונית של רבים״.

בשבת הקרובה בשעה 12:30 יערכו הפגנות תמיכה בסרבניות מול כלא 6 וכלא 4, ביניהן פוצל זאבי ואלון. ככל הנראה, הצבא הפריד את הסרבניות על מנת לשבור את רוחן, אך הן מוסרות שהן חזקות ועומדות על עקרונותיהן.

זאבי ואלון נכנסו לכלא לראשונה בנובמבר, חודשים בודדים לאחר שחרור סרבנית המצפון תאיר קמינר, שיאנית זמן הכליאה לסרבנית. כעת תמר ותמר מרצות את תקופת המאסר הרביעית שלהן, שעד סופה ירצו 74 ימי כליאה.

ההפגנה מאורגנת ע"י תנועת יש גבול החברה ברשת מסרבות - רשת סרבנות פוליטית המחברת את כל מכתבי, יוזמות וקבוצות הסירוב מהשנים האחרונות לפעולה משותפת. הרשת תומכת בסרבני וסרבניות מצפון הבוחרים שלא להתגייס לצבא הכיבוש, תוך מודעות להיררכיה המגדרית שמתבטאת בצבא ובחברה הישראלית ככלל.

*מצ"ב צילום יח"צ של איימן עודה ודב חנין

System Message: WARNING/2 (<string>, line 40); backlink

Inline emphasis start-string without end-string.

לפרטים נוספים: גיא מאירס, guymeyers8@gmail.com, 0545981081