הודעות לעיתונות 

מי שזקוק למלחמה שומר אותה בוערת - הפגנה ארצית יהודית-ערבית לציון 46 שנים לכיבוש


מי שזקוק למלחמה - שומר אותה בוערת

הפגנה ארצית יהודית-ערבית לציון 46 שנים לכיבוש

nוצאי שבת 1.6.13 בשעה 19:00, התכנסות בגינת שרונה, רח' קפלן בתל אביב, מול משרד הביטחון.

במוצ"ש ה-1 ביוני 2013 בשעה 19:00, נתכנס ברחבת שרונה אל מול משרד הביטחון ונצעד יהודיות וערביות, יהודים וערבים, לעבר בית מפלגת השלטון במצודת זאב , ונזעק יחד: די למלחמות! די לכיבוש! די למדיניות שמטפחת תעשיות נשק על חשבונם של אזרחי ישראל! די להתגרות בעמים ומדינות! כן לזכות ההגדרה העצמית של העם הפלסטיני! כן לשלום בין שתי מדינות, ישראל ופלסטין! כן לפינוי ההתנחלויות! כן לשתי בירות בירושלים! כן לפתרון סוגיית הפליטים לפי החלטות האו"ם! כן לסיום הכיבוש! כן לשלום צודק!

לאחר 46 שנים לכיבוש, ברורים היום יותר מבעבר האינטרסים הטמונים במדיניות הנצחת הכיבוש וסכנת המלחמות. מאז 1967 ניסו ראשי הממשלה ושריהם לגייס תמיכה בינלאומית לגרירת רגליים ולהמנעות מכוונת מתהליך כן ואמיתי לסיום הכיבוש ולהשכנת שלום על בסיס קווי ה-4 ביוני. שפיכות הדמים, השכול, הדיכוי, הגזל וכאבו של העם הפלסטיני משולל הזכות להגדרה עצמית, הם רק חלק מאסונות הכיבוש והמלחמה הנעשים למען קידום אינטרסים זרים ואנטי פטריוטיים. כאשר מחצית מתקציב המדינה מוצאת להוצאות צבאיות ולהחזר חובות בגלל מלחמות העבר, אין צדק חברתי, אין כסף לחינוך, לבריאות ולדיור הציבורי, ולמעלה משליש מהילדים חיים מתחת לקו העוני.

אט אט מתגלה לעיני כל כי האינטרסים המקיימים את המלחמה והכיבוש הם אותם אינטרסים המרחיבים את העוני, רומסים את הדמוקרטיה ומעמיקים את האפליה הלאומית ואת גילויי הגזענות. קבל עם ועולם ברור היום יותר מתמיד כי האינטרסים של תעשיות הנשק וסוחרי הנשק, המגלגלים מיליארדים, מכתיבים סדר יום מלחמתי הדוחק כל חלופה מדינית. כי ה"מצב הבטחוני" הוא שם קוד לדחיקת השאלות החברתיות בסדר העדיפות הלאומי מטה מטה אל ההשתקה וההתעלמות ולהמשך הדיכוי והניצול.