הודעות לעיתונות 

כיבוש בלב ים


שלושה ישראלים בין נוסעי הספינה "אסטל" עליה השתלט חיל הים
על הסיפון גם חברי פרלמנט משוודיה, נורבגיה, ספרד ויוון

גוש שלום: פעולה כוחנית ומטומטמת, הרחבת הכיבוש אל המים הבינלאומיים בים התיכון

"ממש בעוד ראש הממשלה שוקל להביא לאישור הממשלה את דו"ח לוי הקובע כי השטחים הפלסטיניים 'אינם כבושים', נתניהו וחברו/יריבו אהוד ברק משגרים את חיל הים לפעולה כוחנית ומטומטמת, מציגים ומדגימים לעולם כולו שאכן קיים כיבוש וכי מדינת ישראל מרחיבה את הכיבוש הזה גם לתחום המים הבינלאומיים בים התיכון.

בין נוסעי הספינה השוודית "אסטל" הנגררת עתה לנמל אשדוד נמצאים שלושה פעילי שלום ישראלים – אליק אלחנן, רעות מור ויונתן שפירא. השלושה עלו על הספינה לפני ימים ספורים, באמצעות סירת מנוע שהגיעה מחופי יוון תוך התחמקות ממשמר החופים היווני. יחד עמם הגיעו ל"אסטל" חמישה חברי פרלמנט משוודיה, נורבגיה, ספרד ויוון.

במסר ששיגר מהספינה אל דובר גוש שלום אדם קלר, לפני שעלו עליה חיילי הקומנדו הימי, כתב יונתן שפירא כי החלטתו להשתתף בניסיון לשבור את המצור ולהביא ציוד הומניטרי לעזה היא המשך ישיר להחלטתו בשנת 2003 להשתתף ב"מכתב הטייסים הסרבנים". עד לפרסום מכתב זה שירת שפירא כטייס מסוק בחיל האויר. שפירא כבר נעצר בעבר כאשר הפליג על "ספינת השלום היהודית" שנעצרה בדרכה לעזה ב-2010.

אתמול נמסרה לנוסעי הספינה הודעה מאת ממשלת ישראל, שהועברה באמצעות משרד החוץ הפיני, ובה הוזהרו כי אם ימשיכו בדרכם הם יילקחו למעצר בישראל וכי הם עשויים להיות מועמדים לדין בעוון "כניסה בלתי חוקית לישראל". הם ביקשו מן הפינים למסור בחזרה לממשלת ישראל, כי אין להם שום כוונה או עניין להיכנס לישראל וכי כל מטרתם היא להגיע לרצועת עזה שאינה חלק מישראל, וזאת על פי הזמנתם המפורשת של תושבי עזה.

לפרטים: אדם קלר, דובר גוש שלום 054-2340749