הודעות לעיתונות 

לבטל את יום ירושלים!


מצעד המתנחלים המתגרה מסמל את הזיוף שבחגיגת "איחוד" העיר שסיפח את השטחים הפלסטינים במזרח ירושלים

תנועת גוש שלום קוראת לביטולו של יום ירושלים – החג המציין את סיפוח השטח הפלסטיני המכונה כיום "מזרח ירושלים" תחת כסות של איחוד מזוייף. "איחוד" ירושלים איננו מאורע שיש לחגוג מלכתחילה, שכן לא היה זה איחוד אלא הקמתו של שלטון כיבוש ודיכוי על התושבים הפלסטינים במזרח ירושלים. יחד עם הגישה שקיבלו היהודים אל הכותל המערבי נמנעה זכותם של תושבי השטחים הכבושים - מוסלמים וגם נוצרים - להתפלל במקומות הקדושים להם.

זהו יום חגם הגדול של הלאומנים והגזענים, המתנחלים הפרובוקטורים. אך מתאים והולם לאופיו של החג המזויף והנבזה הנקרא יום ירושלים כי השנה הועבר מצעד הדגלים של המתנחלים ועוזריהם מרחוב יפו שבמערב ירושלים אל ליבה של שכונת שייך ג'ראח, כמעשה של פרובוקציה והתגרות בתושבים הפלסטינים שכבר סבלו רבות מאלימות המתנחלים. רובם הגדול של אזרחי ישראל, כולל הישראלים החיים בירושלים עצמה, מצביעים ברגליים ומתרחקים מאירועי יום ירושלים, שבצדק נראים להם כמטרד ולא חג.

כאשר ייחתם הסכם השלום בין מדינת ישראל ומדינת פלסטין, אשר יכלול את הפיכת מזרח ירושלים לבירת פלסטין ואת הכרת הקהילה הבינלאומית במערב ירושלים כבירת ישראל ומשכן כל השגרירויות, יהיה ראוי להכריז את היום ההוא כיום ירושלים האמיתי, אותו יוכלו לחגוג יחד ישראלים ופלסטינים, כל אוהביה ושוחריה של העיר ירושלים שתהיה עירם של כל תושביה ובירת השלום.

לפרטים: אדם קלר 054-2340749