הודעות לעיתונות 

פלסטין בדיונית שלא תקום במציאות


נתניהו סרבן השלום מציע פלסטין בדיונית שלא תקום במציאות ויוצא למסלול התנגשות עם הפלסטינים והעולם כולו

"נאומו של ראש הממשלה נתניהו בקונגרס היה מורכב מעשרות פעלולים צבעוניים וריקים מתוכן, דיבורים על שלום שאין בכוונתו לכרות ועל מדינה פלסטינית בדיונית שאין לו כל כוונה לראותה קמה במציאות. נתניהו שיבח עד בלי די את הדמוקרטיה בעוד כוונתו להמשיך שלטון כיבוש ישראלי על מיליוני אנשים בכוח הזרוע ובניגוד מוחלט לרצונם. נתניהו השתבח בחופש הפולחן שכביכול מעניקה ישראל במקומות הקדושים בירושלים בעוד משטרת ישראל באופן קבוע ומוצהר מונעת ממוסלמים להגיע למסגדים שבלב ירושלים. נתניהו התרפק על סיפור דוד וגולית בתנ"ך בעוד במציאות הפכה מדינת ישראל הפכה גולית המודרני, אשר הרג מאות ילדים בשלושת השבועות של הפצצות על עזה ואילו תפקידו של דוד עבר לידי המפגינים הפלסטינים החמושים באבנים בלבד. בדרישתו להמשיך את הכיבוש הישראלי לאורך נהר הירדן קובע נתניהו כי מה שהוא קורא מדינה פלסטינית לא יהיה אלא מובלעת מנותקת מן העולם החיצוני שכל כניסה ויציאה אליה תהיה תחת פיקוח ישראלי, מהדורה חדשה של עזה הנצורה. נתניהו פיזר הבטחות לבצע "פשרות כואבות" ולפרק חלק מההתנחלויות – ובו במקום חסם את הדרך בתנאים על גבי תנאים, שנועדו להבטיח כי המועד לפשרות לא יגיע לעולם וההתנחלויות יעמדו על כנן וימשיכו להתרחב ולגזול את אדמות שכניהן הפלסטינים."

"כדאי שנתניהו לא יסתנוור ממחיאות הכפיים בקונגרס האמריקאי, השבוי עדיין בידיו של לובי ישראלי כוחני – ולא ברור כמה זמן יתקיים כוחו של הלובי הזה, ואם הלובי או הקונגרס יהיו מוכנים באמת להיכנס לעימות חזיתי עם נשיא ארצות הברית למענו של נתניהו. בהתנגדותו התקיפה לעקרון של קווי 67' עם חילופי שטחים מוסכמים והדדיים, המתווה היחיד לשלום שמוסכם על ידי הקהילה הבינלאומית כולה בראשות נשיא ארה"ב, נתניהו ממשיך להתחפר כחלזון בסרבנותו לשלום. טענתו כי קווי 67' "אינם ברי הגנה" היא מגוחכת, במיוחד בהתחשב בעובדה כי בדיוק בקווים אלה זכה צה"ל בניצחון הצבאי הגדול ביותר בתולדות מדינת ישראל. לעומת זאת, ההתנחלויות המפוזרות ברחבי השטחים הכבושים מייצרות מצב של קו גבול מטושטש, ולמעשה העדר גבול בכלל, שעליו יתקשה צה"ל להגן. והעובדה הנכונה היסטורית כי יהודים חיו בשטחים אלה לפני אלפי שנים אינה משנה כלל וכלל את המצב כי כיום אנו נמצאים בהם ככובשים ומדכאים, ונישאר כאלה כל עוד יישאר שם חייל ישראל אחד בניגוד לרצון תושביהם."

העמדה הקיצונית העטופה במליצות אותה הציג נתניהו בנאומו מבטאת סגירה סופית של הדלת בפני חידוש המו"מ ועליה על מסלול התנגשות עם הפלסטינים והעולם כולו, לקראת הצונאמי המדיני הבלתי נמנע. לטווח ארוך יותר עלול דווקא נתניהו, המתעקש כל כך על עיקרון "המדינה היהודית" ודורש מהעולם כולו להכיר בו, להביא את הרגע בו יתייאשו הפלסטינים מהשגת מדינה משלהם וידרשו במקום זאת זכות בחירה לכנסת."

אדם קלר, דובר גוש שלום 054-2340749