הודעות לעיתונות 

די לכיבוש!


"הפסקת אש עכשיו – למען שדרות ועזה!" קראו אלפי מפגינים ברחובות ת"א
יום השנה ה-41 לכיבוש השטחים הפלסטינים צוין בצעדת מחאה
שני מפגינים הותקפו ונפצעו בידי בריונים מן הימין הקיצוני ליד "גן מאיר"

בהפגנת תנועות השלום לציון יום השנה ה-41 לכיבוש תפסה מקום מרכזי הקריאה להפסקת אש מיידית בגבול רצועת עזה ומחאה חריפה נגד דבריו של ראש הממשלה אולמרט ושרים בכירים בזכות מתקפה צבאית גדולה, שעלולה להביא לקרבנות רבים – פלסטינים וגם ישראלים.

כאלפיים מפגינים התכנסו בשעות אחר הצהרים בפינת רחוב אלנבי ושדרות רוטשילד בת"א, כשהם מתופפים בתופים וקוראים "די לכיבוש". אל המפגינים הצטרפו גם קבוצה גדולה של רוכבי אופניים שרכבו ברחובות העיר כשעל האופניים שלהם כרזות נגד הכיבוש. בסביבות השעה 6.00 החלו המפגינים לצעוד לאורך שדרות רוטשילד ובן ציון, כשהם מניפים שלטים ודגלים וקוראים בקריאות קצובות "שלום – כן! כיבוש – לא!", "הפסיקו את האש, צאו ממעגל הדמים" ", "בעזה ובשדרות – ילדות רוצות לחיות!", "סולידריות עם עזה ושדרות", "בעזה יש רעב – צאו מהשטחים עכשיו!" "שדרות ועזה אל יאוש – עוד נגמור עם הכיבוש!" "לא חומות ומקלטים – התחברות בין תושבים", "לא לכיבוש, לא לטרור, לא לקסאם, לא למצור", "לא עוד משפחות שכולות, לא ישראליות ולא פלסטיניות ", "כל שרי הממשלה אחראים להסלמה!", "יהודים וערבים – מסרבים להיות אויבים!".

במהלך הצעדה הונפו דגלים המשלבים את דגלי ישראל ופלסטין, שהובאו ע"י אנשי גוש שלום, וכן דגלים אדומים של חד"ש, דגלים ירוקים של מרצ ודגלים שחורים של האנרכיסטים. המפגינים המשיכו בקריאות כאשר פנו ליד "הבימה" אל שדרות הר ציון ומשם דרך רחוב המלך ג'ורג' עד גן מאיר: "שלום – כן! כיבוש – לא!", , "כיבוש ומלחמה הם אסון – רק השלום יביא ביטחון!", "אל תגידו לא ידענו", "ישראל ופלסטין – שתי מדינות, אחוות עמים!, "אחת, שתיים, שלוש, ארבע – תפורק קרית ארבע!", "שש, שבע, שמונה, תשע – לפרק את מועצת יש"ע!", "הרג ילדים הוא פשע מלחמה – ירי על בתים הוא פשע מלחמה!", "כסף לרווחה – לא למלחמה!", "כסף לנכים – לא לוילות בשטחים!", "משקרים לאזרחים – בטחון הוא לא טילים!", "ברק, ברק, שר הביטחון – כמה אזרחים הרגת עד היום!", "ירושלים המערבית בירת ישראל, ירושלים המזרחית בירת פלסטין", "לסיים את הכיבוש למען ישראל", "הכיבוש הוא טרור!", "לא למלחמה עם איראן!", "לסיים את הכיבוש עכשיו!", "חד"ש נגד הכיבוש", "כסף כסף לשכונות – לא לכיבוש ומלחמות", "הכיבוש הוא אסון – המושחתים לא יביאו בטחון", "לא אולמרט ולא בוש – די די לכיבוש", "תתפטר מיד ממשלת הדמים", "41 שנות אסון למדינה", "כסף לחינוך ומשרות – לא לכיבוש ומלחמות", "לסיים עכשיו את הכיבוש".

ההפגנה עצמה, שנערכה ברשיון משטרתי, עברה בשקט וללא תקריות. אולם בשלבי ההתפזרות תקפו בריונים מן הימין הקיצוני פעיל ופעילה מתנועת "לוחמים לשלום", שיצאו מ"גן מאיר" שם התקיימו מעגלי דיון על הדרכים להמשך המאבק בכיבוש. השניים נפצעו ונזקקו לטיפול רפואי. מארגני ההפגנה הגישו תלונה למשטרה.

לפרטים נוספים: אדם קלר adam@gush-shalom.org

רשימת הארגונים והמפלגות המשתתפים: גוש שלום, קואליציית נשים לשלום, חד"ש, בל"ד, מחסום ווטש, קואליציית הסטודנטים באונ' ת"א, בת שלום, הועד נגד הריסת בתים, ברית הנוער הקומוניסטי הישראלי, המרכז לאינפורמציה אלטרנטיבית, מק"י, לוחמים לשלום, בת צפון, פרופיל חדש, אנרכיסטים נגד הגדר, תנד"י, תראבוט-התחברות, הקמפוס לא שותק.